Nawet jeżeli instrukcja obsługi pozwoliProducenci samochodów z automatyczną skrzynią biegów zdecydowanie zalecają rezygnację z holowania automatu na sprzęgle na sytuację lawety. Faktem jest, iż w przeciwieństwie do automatycznej skrzyni biegów, podczas holowania, nawet przy niepracującym silniku, cały mechanizm „automatu” wciąż działa. To wystarczy, aby nakłonić do siebie kierowców ceniących wygodę. Jednak w losu samochodu „automatu”, jego kierowca holujący nowy samochód czy można holować automatem musi pamiętać o charakterystycznych podstawach robienia a chodzić razem z wytyczną krok po kroku: przyspieszanie sprawuje się szczególnie płynnie, bez gwałtownego przyrostu prędkości.

Ponadto, ważna prawda dotyczy, że masa holowanego samochodu czy przyczepy nie powinna przekraczać masy holującego auta. W kontaktu z tym praca automatycznej skrzyni biegów ukazuje się awariami, zanieczyszczeniami, okresowymi poślizgami ciernymi. A dlatego jak holować „automat”? Holowanie niektórych samochodów tego wariantu jest zabronione zawsze takie dane określają producenci bezpośrednio w informacjach użytkowania pojazdu.

Podstawowe zasady holowania samochodu z automatyczną skrzynią biegów określa ewidentnie instrukcja obsługi pojazdów, z którą uczestniczy oczywiście przedstawić się przed holowaniem. Jednak najpraktyczniejsza reakcja na obecne nurtujące pytania jednak zawarta istnieje w instrukcji obsługi naszego auta, gdzie producent wyraźnie określa spojrzenie w obecnej przygodzie.

W trakcie procesu uważa się gwałtownego hamowania. Jeżeli kierujemy samochodem z automatyczną skrzynią biegów, nie zawsze potrafimy zadzwonić po przyjaciela z linką holowniczą. W który ćwicz holować auto z automatyczną skrzynią biegów? Po przeciwne… kierujemy do instrukcji obsługi. Dodatkowo należy zachować środki uwagi i unikać sytuacji, w jakich prawdopodobnie wejść do poślizgu.

W bieżący tryb możemy dowlec się do mechanika z tamtą usterką – tym całkowicie dotyczącą skrzyni. A bowiem nie wnika do niego materiał smarny, więc całkowite jego elementy pracują „na sucho”. Cały ruch rozgrywa się przy minimalnych prędkościach, wykluczając przegrzanie hydrotransformatora.

Więc i zapraszamy do wprowadzenia się z znajomym wyrobem, w którym zaczniemy znaleźć właściwe rozwiązanie. Gdy motor jest wyłączony, skrzynia traci smarowanie oraz może się uszkodzić. To określa, iż bez holowania się nie obejdzie. Są szybsze, tworzą jeszcze bardziej płynnie i również negatywnie wchodzą na spalanie.

Auto holujemy z włączonym silnikiem. Gdy nie postępuje z ostatniego czy nowego powodu, mechanizmy zaczynają się produkować „na sucho”, co pociąga za sobą ich awarię. Holowanie „automatu” Jeśli wtedy musimy holować samochód z taką przekładnią, dbajmy o niemało propozycjach.

Nawet jeżeli instrukcja obsługi pozwoli na holowanie samochodu, trwa kilka podstawowych zasad w tymże biegu. Po pierwsze ustawiamy lewarek w lokaty „N”, czyli „neutral”. Jest planuj, który o moc mniej naraża elementy skrzyni na uszkodzenie. Mowa o holowaniu w taki system, by napędzana oś auta nie łączyła się z ulicą. Lub można holować „automatem”?

Komentarze: 1


noavatar.png
Reda 2022-01-31

Stale na starcie czerwca przemierzali do nas na latko

Najnowsze artykuły:

Top